Pozvánka na závody pořádané v klubu

Zveme všechny závodníky tříd Optimist, Cadet, RS Feva, ILCA a majitele kajutových lodí, aby se zúčastnili domácích závodů.

Memoriál Rudolfa Holého, Primátorský Štít a Modrá stuha Vltavy – to jsou tři závody, které se budou konat tři následující víkendy a na které zveme nejen všechny závodníky, ale také veřejnost. Přijďte se podívat, jak se prohánějí plachetnice pod Vyšehradskou skálou! Závody můžete sledovat z Vyšehradu, z nábřeží, z restaurace Podolka nebo z vltavských břehů.

Memoriál Rudolfa Holého

Závod se uskuteční 7.–8. října ve třídách Optimist, Cadet, RS Feva a ILCA 4. Pokud se přihlásíte elektronicky do 5. října, platíte zvýhodněné startovné. Rudolf Holý byl dlouholetý předseda Českého Yacht Klubu, závod se koná na jeho počest již potřetí.

Vypsání, přihlášky a další dokumenty k závodu naleznete zde: https://www.sailing.cz/noticeboard/231137

 

Vytrvalostní závod kajutových lodí

7. října budou závodit i kajutové plachetnice. Pojede se totiž také Vytrvalostní závod kajutových lodí – tradiční vltavská dálková plavba.

Vypsání, přihlášky a další dokumenty k závodu naleznete zde:

https://www.sailing.cz/kalendar/231145

Primátorský štít

V termínu 14.–15. 10. proběhne již 79. ročník tradičního závodu Primátorský Štít považovaný za vrchol pražské jachtařské sezony. Pořádá ho Český Yacht Klub pod záštitou primátora Hlavního města Prahy.

 

Závod byl založen krátce po skončení druhé světové války v roce 1945 na počest prvorepublikového primátora Prahy a člena ČYKu JUDr. Karla Baxy. Stal se jachtařskou obdobou veslařských Primátorek pořádaných již od roku 1910. Několik prvních ročníků se jelo jako mistrovství republiky pro lodní třídu O-jola, která ovládala poválečné období na českých vodách. Prvním vítězem a mistrem ČSR se stal Ctibor Burda, člen ČYKu od roku 1944.

Hlavní cena Primátorský štít (bronzový basreliéf na mramorové podstavě – dílo Stino Paukerta) je udělována vždy nejpočetnější třídě daného ročníku. Závod se koná pod záštitou primátora hl. m. Prahy, kterých se za dobu jeho existence vystřídalo již osmnáct. Primátorský štít rovněž navázal na několik meziválečných ročníků mezistátní regaty ČSR – Jugoslávie O pohár pražského primátora (1935–37). Broušený skleněný pohár věnovaný JUDr. Karlem Baxou a titul „mistr Adrie“ získala v prvním ročníku posádka československé lodě VLTAVA postavené v roce 1935.

Letošní Primátorský štít je vypsán pro lodní třídy Optimist, Cadet, RS Feva a ILCA 4 a počítá se do série regionálního poháru Čechy. Dále budou závodit také lodě 2.4mR a kajutové lodě. Pokud se přihlásíte elektronicky do 11. října, platíte zvýhodněné startovné. Stejně jako vloni přislíbil účast pražský primátor, tentokrát to bude MUDr. Bohuslav Svoboda.

Vypsání, přihlášky a další dokumenty k závodu naleznete zde:

https://www.sailing.cz/prihlasky/231138

Modrá stuha Vltavy

Sezonu závodů v Českém Yacht Klubu uzavírá již tradičně Modrá stuha Vltavy. Letos se pojede 21.–22. října ve třídách Optimist, Cadet, RS Feva, ILCA 4, 2.4mR a kajutové lodě. Pokud se přihlásíte elektronicky do 19. října, platíte zvýhodněné startovné.

Vypsání, přihlášky a další dokumenty k závodu naleznete zde:

https://www.sailing.cz/prihlasky/231139

Na závody zveme také veřejnost. Přijďte se podívat, jak se prohánějí plachetnice pod Vyšehradskou skálou! Závody můžete sledovat z Vyšehradu, z nábřeží, z restaurace Podolka nebo z vltavských břehů.