Jachting na veletrhu For Boat – vstupenka zdarma

 

Přijďte si od 17. do 19. března prohlédnout prezentaci závodních plachetnic a výstavu ke 130 letům jachtingu na stánek Českého svazu jachtingu na výstavě lodí FOR BOAT v pražských Letňanech!

Český jachting a náš klub letos slaví 130 let od svého vzniku. V roce 1893 založil Josef Rössler Ořovský Český Yacht Klub, který byl prvním českým klubem na našem území. Výstava k tomuto významnému výročí bude součástí expozice ČSJ.

 

Návštěvníci na stánku ČSJ v hale 1 (sektor B1) uvidí také závodní plachetnice pro děti a mládež: Nejmenší je Optimist pro děti od 6 do 15 let, nejrozšířenější dětská plachetnice na světě – na největších závodech startuje 1 200 lodí, na mistrovství České republiky je přijíždí více než sto. Loď RS Tera bude pro děti připravena na jachtařském simulátoru a vystavená dvouposádková RS Feva je ideální pro mládež od 12 let. Představí se také akční skif RS700 a jednoposádková loď s genakrem RS Vareo. Tyto dvě lodní třídy budou mít své mistrovství Evropy v květnu na Nových Mlýnech. Česko bude letos hostit dokonce mistrovství světa – na Nechranicích se v červenci pojede na lodích RS500, i tuto dvouposádkovou loď si můžete na výstavě prohlédnout. K vidění bude i jednoposádková loď RS Aero nebo rodinná plachetnice RS Zest.

Výstava FOR BOAT bude probíhat v souběhu s veletrhem obytných automobilů a přívěsů FOR CARAVAN a s veletrhem cestovního ruchu HOLIDAY WORLD & REGION WORLD. Návštěvníci se seznámí s nejnovějšími trendy i technologickými novinkami odvětví karavaningu, lodí či vodních sportů. Zájemci si mohou pořídit vysněný vůz nebo načerpat inspiraci pro dovolenou i cestovatelské rady. Výstaviště tak nabídne na ploše 22 000 čtverečních metrů produkty a technologie těchto odvětví od více než 130 vystavovatelů z celé republiky, ale také sousedních zemí. K vidění bude to nejlepší ze světa nezávislého cestování, návštěvníci si poslechnou také rady a tipy zkušených cestovatelů.

V rámci veletrhu FOR BOAT se poprvé v Česku představí značky TIGÉ a ATX. Jedná se o speciálně konstruované sportovní lodě s patentovaným konvexním trupem, které jsou určeny především pro vodní sporty jako wakesurfing, wakeboarding a vodní lyžování. Vystaveny budou modely Tigé Z1, Tigé Z3 a ATX 22 Type-S i surf systémy „GO“ a TAPS 3T, které společně s motory Indmar Raptor činí z lodí Tigé a ATX jedničky ve své kategorii.

Bohatou expozici v PVA EXPO PRAHA vybuduje Marine Centrum. K vidění bude průřez nabídky špičkových japonských lodních motorů TOHATSU, novinka italské značky Saver 660 Walk Around nebo klasika mezi spolehlivými RIB čluny pro profesionály Zodiac PRO 5.5. V expozici nebudou chybět vodní skútry Sea-Doo, které budou zastoupeny modely WAKE 230 PRO a nejluxusnějším skútrem na světě GTX 300 Limited.

Společnost Wavy Boats bude prezentovat značky z exkluzivně zastoupených loděnic: Parker, Corsiva Yachting, Darek&CO, Valory Boats, Szymanski Boats, Roto-Boat a River Boats. U firmy RAL-Vodní skútry bude možné prohlédnout si například YAMAHA SUPERJET model 2023, SEA-DOO GTI 170 SE nebo stroj z kategorie Luxury, SEA-DOO GTX 300 Limited, který má pro letošní rok několik inovací. Chybět v Letňanech nebudou ani expozice známých firem jako například AVAR-YACHT nebo f.a.s yachting zastupující na českém trhu od roku 1993 francouzského výrobce lodí Jeanneau. Také letos se bude konat i prodejní bazar lodí.

Výstava FOR CARAVAN představí expozice nabité novinkami významných značek. Společnost CARAVAN METROPOL přiveze do Letňan modely Hymer, Burstner, Niesmann + Bischoff a Eriba. Vystavovatel Campingworld Neugebauer doveze vozy Carthago Reisemobile, Malibu Reisemobile a Etrusco. Exkluzivní modely Concorde a Etrusco se chystá představit vystavovatel Blue Rent. Další významní dodavatelé karavanů, obytných vozů a vestaveb vyplní každý metr čtvereční výstaviště, aby nabídli nejširší výběr variant svobodného cestování na jednom místě. Nebudou chybět také vystavovatelé Karavan Travel, Resl Group, H-EKO, Egoé base, RV Evolution, KOV Velim a mnoho dalších. Zájemci si mohou prohlédnout i portfolio značek jako Fendt Caravan, Mobilvetta, EuraMobil, Laika, Etrusco, VANTourer, McLOUIS a Forster, které přiveze do Prahy Karavan centrum Morava. Návštěvníci uvidí jednotlivé zpracování vozidel, design a možnosti rozložení interiéru. Karavany Humpolec vystaví modely od Eura Mobil, Rimor a BluCamp. Novinky na českém trhu se poprvé uvedou v Letňanech i díky firmě Karavany Lubná, která nabídne futuristický a praktický Karavan FormaCamper, od polské firmy s dlouholetou tradicí předvede vestavby na podvozcích VW T6.1 a Mercedes Sprinter a také E-autobus. Nebudou chybět kempinkové a outdoorové spotřebiče jako lampy, topidla, vařiče, grily, sety nádobí a podobně. Zájemci o vestavby najdou zajímavou inspiraci například na stánku společnosti VISU, s obytnými nástavbami poradí třeba camper4mountain. Také letos se uskuteční bazar karavanů a k dispozici bude i karavanové městečko pro návštěvníky.

Načerpat inspiraci či rady od světových cestovatelů bude možné na festivalu KOLEM SVĚTA, který se koná 18. a 19. března. Kompletní portfolio pro cestování a dovolenou doplní souběžné veletrhy HOLIDAY WORLD & REGION WORLD. Více na www.forcaravan.cz a www.forboat.cz.

Neváhejte a přijďte se podívat!

Vstupenky zdarma si stáhnete po přihlášení na stránky ČSJ zde: https://www.sailing.cz/for-boat