Hlasujte v anketě Jachtař roku 2022

Mezi nominovanými týmy je HEBE SAILING TEAM z ČYKu a mezi akcemi naše oslava 110 let loděnice ČYKu!

 

Již ve 36. ročníku ankety Jachtař roku mohou opět hlasovat všichni členové Českého svazu jachtingu. Přibyly také dvě nové kategorie. Vyplnění ankety, vám nezabere víc než 3 minuty a vaše hlasy pomohou vyhodnotit nejlepší Jachtaře roku 2022. Hlasování bude ukončeno 31. 1. 2023. V anketě se hlasuje stejně jako vloni v šesti kategoriích – muži, ženy, junioři, juniorky, jachtařské týmy a akce roku, a dále pro celkového vítěze ze všech nominovaných jednotlivců.

Letos poprvé bude oceněn také Trenér roku a bude udělena Cena za mimořádný přínos jachtingu v roce 2022 (tentokrát s přihlédnutím i k přínosu v posledním desetiletí vzhledem k tomu, že se jedná o první takovou udělenou cenu a český jachting oslaví v letošním roce 130 let). O těchto dvou oceněních rozhodne odborná porota složená ze členů VV ČSJ a Sportovního úseku.

Hlasovat můžete ZDE

Slavnostní vyhlášení ankety proběhne v sobotu 11. 2. 2023 v Autosalonu Hyundai v Brně.

Kompletní nominace na Jachtaře roku 2022 najdete ZDE

 

 

HEBE SAILING TEAM

Vloni závodil ve složení Zdeněk Jakoubek, Zdeněk Sünderhauf, Martin Trčka, Tomáš Musil, Pavel Bobek, Libor Hošek, Tonda Podzimek, Petr Solař, David Kovařík, Šimon Jurečka, Matěj Jurečka a Tomáš Maďar Zima na lodi M 37 HEBE V.

Tým HEBE tvoří skupina jachtařů, která se formovala a provozovala závodní i volnočasové jachtařské aktivity na námořních plachetnicích HEBE I, HEBE II a HEBE III Jaroslava Havelky a na karbonovém speciálu T boat Zdeňka Sünderhaufa. Od roku 2017 sbírá pódiová umístění na lodi M 37 HEBE V Zdeňka Jakoubka. V roce 2019 se stali vicemistry světa ORC C v Šibeniku. Loď HEBE V tým stále průběžně ladí do optimálního handicapu ORC a strávil na úpravách spoustu času a práce: Odlehčení lodě vyndáním cca 200 kg olova, zvětšení genakrů, po vyhoření všech přístrojů (úder od blesku) nová kalibrace, nové nastavení trimu do většiny větrných podmínek atd. Kromě samotného závodění manažér týmu Zdeněk Sünderhauf spoluzaložil Jachtařskou akademii ČSJ, s týmem Jachtařské akademie pořádají každoročně zimní jachtařské přednášky a zajišťují školení trenérů jachtingu. V anketě Jachtař roku tým zvítězil již dvakrát, dvakrát skončil druhý a jednou třetí.

Výsledky v roce 2022:

3. místo ORC C 47. Regata Dei Due Golfi

3. místo ORC C Tre Golfi Sailing Week

3. místo ORC C ORC Mediterranean Championship

13. místo ORC C ORC World Championship, Porto Cervo

8. místo ORC C Mezinárodní mistrovství Itálie