Pozvánka na 53. Setkání jachtařů v Libštátě

Ahoj všem příznivcům jachtingu. Již po padesáté třetí připravujeme pro vyznavače námořního jachtingu na 11. únor 2023 tradiční Setkání jachtařů v Libštátě.

Osmihodinovou přehlídku toho nejzajímavějšího, co se událo v našem sportu v uplynulém roce, zahájíme v 10 hodin. Nabízíme opět jedinečný program a příležitost setkání s osobnostmi námořního jachtingu. Neváhejte. Rezervujte si čas a přijeďte.

   

Co připravujeme?

Host setkání: Joanna Pajkowska

Jachtařka Joana Pajkowska patří do úzké skupiny světových mořeplavců. Od mládí se soustřeďovala hlavně na regaty. Několikrát v sólo regatách přeplula Atlantik. Úspěšně dokončila dvě sólo obeplutí kolem světa, to druhé bez přistání. Joanna nehledá sponzory, ale přijímá pomoc od svých přátel. Tato aktivní mořeplavkyně je důkazem, že lze plout oceány a nežebrat. Věřím, že ji mořeplavci v Libštátě přátelsky přijmou a dozvíme se o jejích dalších plánech. Joannu představí a bude tlumočit Ruda Krautschneider.

Mirek Račan: Z Mexika na Markézy a Tuamotu                                     

 Jiří Zindulka, Jan Staněk: Jan Mayen, Grónsko                                 

 Zdeněk Žižka, Pavel Elstner: Plavba na Island                                    

 Pavel Smejkal: Od Hornu k brazilskému Recife

Kromě dalších vyjednáváme účast německého jachtařského páru s unikátní profesionální prezentací těch nejkrásnějších jachtařských oblastí světa.

Za pořadatele Jarda Bernt