Pozvánka na podzimní pražské závody Českého Yacht Klubu

 

Memoriál Rudolfa Holého, Primátorský Štít a Modrá stuha Vltavy – to jsou tři závody, které se budou konat tři následující víkendy a na které zveme nejen všechny závodníky, ale také veřejnost. Přijďte se podívat, jak se prohánějí plachetnice pod Vyšehradskou skálou! Závody můžete sledovat z Vyšehradu, z nábřeží, z restaurace Podolka nebo z vltavských břehů.

Memoriál Rudolfa Holého

Závod se uskuteční 8.–9. října ve třídách Optimist, Cadet, RS Feva, ILCA 7 a ILCA 6. Rudolf Holý byl dlouholetý předseda Českého Yacht Klubu, závod se koná na jeho počest již podruhé, vloni ovšem musel být zrušen kvůli covidu.

Vypsání, přihlášky a další dokumenty k závodu naleznete také zde: https://www.sailing.cz/noticeboard/221112

   

Vytrvalostní závod kajutových lodí

8. října budou závodit i kajutové plachetnice. Pojede se totiž také Vytrvalostní závod kajutových lodí – tradiční vltavská dálková plavba.

Vypsání, přihlášky a další dokumenty k závodu naleznete zde:

https://www.sailing.cz/kalendar/221113

Primátorský štít

V termínu 15.–16. 10. proběhne již 78. ročník tradičního závodu Primátorský Štít považovaný za vrchol pražské jachtařské sezony. Pořádá ho Český Yacht Klub pod záštitou primátora Hlavního města Prahy MUDr. Zdeňka Hřiba.

Závod byl založen krátce po skončení druhé světové války v roce 1945 na počest prvorepublikového primátora Prahy a člena ČYKu JUDr. Karla Baxy. Stal se jachtařskou obdobou veslařských Primátorek pořádaných již od roku 1910. Několik prvních ročníků se jelo jako mistrovství republiky pro lodní třídu O-jola, která ovládala poválečné období na českých vodách. Prvním vítězem a mistrem ČSR se stal Ctibor Burda, člen ČYKu od roku 1944.

Hlavní cena Primátorský štít (bronzový basreliéf na mramorové podstavě – dílo Stino Paukerta) je udělována vždy nejpočetnější třídě daného ročníku. Závod se koná pod záštitou primátora hl. m. Prahy, kterých se za dobu jeho existence vystřídalo již osmnáct. Primátorský štít rovněž navázal na několik meziválečných ročníků mezistátní regaty ČSR – Jugoslávie O pohár pražského primátora (1935–37). Broušený skleněný pohár věnovaný JUDr. Karlem Baxou a titul „mistr Adrie“ získala v prvním ročníku posádka československé lodě VLTAVA postavené v roce 1935.

Letošní Primátorský štít je vypsán pro lodní třídy Optimist, Cadet, RS Feva, 420 a ILCA 4. Zároveň se závod počítá do série regionálního poháru Čechy a je také krajským přeborem Prahy.

Vypsání závodu: vypsani_primatorsky_stit_2022 

Plachetní směrnice: plachetni_smernice_primatorsky_stit

Dráha: draha

Vypsání, přihlášky a další dokumenty k závodu naleznete zde:

https://www.sailing.cz/kalendar/221115

Modrá stuha Vltavy

Sezonu závodů v Českém Yacht Klubu uzavírá již tradičně Modrá stuha Vltavy. Letos se pojede 22.–23. října ve třídách Optimist, Cadet, RS Feva, ILCA 4, ILCA 6 a kajutové plachetnice.

Vypsání, přihlášky a další dokumenty k závodu naleznete zde:

https://www.sailing.cz/kalendar/221116