Plachetnice Laser

Olympijská jednoposádková plachetnice – pro mládež ILCA 4.7, pro ženy ILCA Radial a pro muže ILCA Standard

 

 

 


ILCA 4.7/Radial/Standard
Délka: 4,2 m
Šířka: 1,4 m
Hmotnost: 60 kg
Posádka: 1 osoba
Hlavní plachta: 4,7/5,76/7,06 m2

 

ILCA 4.7

Lodní třída ILCA 4.7 je přípravná třída pro mládež již od hmotnosti závodníka kolem 50 až 70 kg. Jedná se o celkově nejlepší průpravu pro takřka všechny následné lodní třídy, ať už po stránce taktické, technické nebo fyzické. Jedni z nejlepších okruhových jachtařů světa začínali právě na ILCA 4.7. Další výhoda lodní třídy ILCA 4.7 spočívá ve vyrovnanosti pole. Není nutné mít nejlepší materiál, aby bylo možné závodit i proti těm nejlepším. Na ILCA 4.7 si zajezdíte v každých podmínkách od úplně slabého větru až po ten nejsilnější, kdy bojujete s vlastním strachem, ale loď stále drží. Závodní pole ve třídě ILCA 4.7 je v ČR velmi vyrovnané a mezi závodníky panuje kamarádská atmosféra. Na vodě bojujete, na břehu se smějete.

 

ILCA Radial

Lodní třída ILCA Radial je ideální juniorskou, ale i vrcholnou olympijskou lodní třídou pro ženy. Nicméně je možné na této lodi závodit v jakémkoliv věku. Váhové rozhraní pro tuto třídu je 60 až 78 kg. Perfektní pro mladé jachtaře je možnost závodit proti nejlepším závodnicím v této třídě na světě. Díky tomu získají zkušenosti jako na málokteré lodní třídě. ILCA Radial je silově náročný a závodníci zde získají fyzickou přípravu, ze které budou těžit celý svůj jachtařský život. Své si zde najde víkendový závodník, ale i ten s ambicemi na účast ve vrcholových soutěžích.

 

ILCA Standard

ILCA Standard je pro jakoukoliv věkovou skupinu, je to typ s plochou plachet 7,1 m2 a hmotnost kormidelníka se pohybuje od 75 do 90 kg. Jedná se o olympijskou třídu pro muže. ILCA je jednou z nejrozšířenějších tříd na světě. Není problém si vyhlédnout závody téměř kdekoliv na světě a při troše štěstí si zazávodit proti jachtařským legendám jako je Robert Scheidt, který se velmi často účastní závodů na Lago di Garda. Fyzická náročnost, vyrovnanost a kamarádství, to jsou hlavní faktory, které definují lodní třídu ILCA.

Web třídy: www.eurolasersat.cz
Web mezinárodní asociace: www.laserinternational.org