Andulka Skořepová a Hynek Zákoucký společně s reprezentačním týmem SPS Optimist zahájili letošní sezonu ve španělské Torrevieje.
Od soboty 24. 1. pilně trénovali a od čtvrtka 29. 1. do neděle 1. 2. absolvovali svůj letošní první závod – XVIII Trofeo Euromarina Optimist Torrevieja. Na start silně obsazené regaty se postavilo 427 závodníků z 27 zemí světa – včetně sedmi závodníků z Česka.
Trénink se podařil, přišel silný vítr pořádné vlny, v závodě to bylo horší. První dva dny se pro nedostatek větru odjela vždy jen jedna rozjížďka. Třetí den se nešlo na vodu vůbec naopak kvůli příliš silnému větru. Až závěrečná neděle umožnila odjet plánované tři rozjížďky. Oba naši závodníci se vešli do první stovky! Andulce patří 80. místo (18. dívka) a Hynek vybojoval rovnou stovku. Parádní začátek sezony!
Nejen za fotky děkujeme reprezentačnímu trenérovi Jakubovi Halouzkovi!
A děkujeme firmě Boatsafe za podporu!
Kompletní výsledky: https://www.torreviejaoptitrophy.com/en/default/races/race-resultsall
Ostatní fotky archiv závodu