10 medailí z MČR mládeže 2025 pro ČYK!

Mistrovství České republiky mládeže přineslo Českému Yacht Klubu obrovský úspěch. Náš Optimist team byl s 16 loděmi nejpočetnější na startu této lodní třídy a získal hned pět medailí. Dařilo se i odchovancům z Optimistů, kteří závodili ve třídě ILCA 4, i mladým závodníkům ve třídách Cadet a RS Feva. Celkem putuje do ČYKu 10 medailí a spousta krásných zážitků!

Mistrovství proběhlo poslední prázdninový týden na Nechranicích a ČYK tam ukázal svou sílu a potvrdil, že patří k nejúspěšnějším jachtařským klubům.

 

   

Optimist – nejpočetnější tým a 6 medailí!

Ve třídě Optimist se na startu objevilo 75 lodí. ČYK měl v závodním poli 16 dětí, což z nás udělalo nejpočetnější tým. Radost nám přinesly nejen medaile, ale i bojovné výkony celého družstva a skvělá parta na břehu.

Medailisté a ocenění

🥇🥈 Anna Skořepová – 2. místo celkově + 1. dívka

🥉 Matilda Košíková – 10. místo celkově + 3. dívka

 

🥉 Hynek Zákoucký – 4. místo celkově + 3. starší kluk

🥇 Linda Hubáčková – 1. mladší dívka

🏅 Alžběta Gregarová – nejmladší účastnice třídy Optimist

🏅Laylah Fadli Pětivoká – nejmladší účastnice třídy Cadet

 

ILCA 4 – září i odchovanci třídy Optimist

Výborně se dařilo také ve třídě ILCA 4, kde se sešlo 50 závodníků. Z toho 6 dětí startovalo v barvách ČYKu. A Marek Štolba zvítězil!

🥇🥇 Marek Štolba – 1. místo celkově + 1. kluk U16

🥇 Johana Klímová – 6. místo celkově + 1. dívka U16

🥈 Roxie Berta Bartušková – 7. místo celkově + 2. dívka U16

 

 

Cadet – kosatnické stříbro

Ve třídě Cadet závodilo 6 dětí z ČYKu. Skvělý úspěch zaznamenala Michela Maršálková, která společně s Matyášem Pfeiferem (YC Neratovice) vybojovala 🥈 stříbrnou medaili v celkovém pořadí.

RS Feva

Ve třídě RS Feva se představily dvě posádky z ČYKu. Nejlepší výsledek zajeli Jonáš Iljuchin a Mykhailo Miedviediev, kteří obsadili 14. místo ze 35 lodí. Nejmladší posádku vytvořili sourozenci Albert Milan a Agata Kristýna Světlíkovi.

Velká gratulace všem našim závodníkům, trenérům i rodičům. Mistrovství na Nechranicích bylo pro ČYK obrovským úspěchem a skvělou tečkou za letošními prázdninami.

Foto Eva Skořepová a Petr Čepela