10. místo pro HEBE na mistrovství Evropy ORC

Mistrovství Evropy ORC se konalo 29. 7. až 2.8. 2025 na španělském ostrově Mallorca. Na tento vrchol jachtařské sezony se sjelo 117 lodí ze 24 zemí světa. Nechyběla ani jachta AIFOS kormidlovaná španělským králem. Letos bylo totiž mistrovství Evropy ORC součástí tradičního závodu Copa Del Rey, tedy Poháru krále. Na startu byly i tři české lodě a jednou z nich náš HEBE SAILING TEAM. Během pěti závodních dnů posádky absolvovaly ve středním až slabším větru 9 až 12 uzlů 8 okruhových a jednu navigační rozjížďku.

 

Náš tým se v silné konkurenci dokázal prosadit a vybojoval 10. místo v kategorii ORC C ze 32 lodí.

„Umístění v TOP 10 považujeme za úspěch jak vzhledem k prudkému vývoji úrovně nových lodí ve třídě, tak i profesionalizaci posádek. Pokud chceme držet krok s těmito posádkami, znamená to výrazné úpravy na lodi Hebe V, především v oblasti kýlu, nákup nových plachet a ještě na podzim zajet do Monfalcone na tréninky. Přestože se Hebe V nabízí k prodeji na trhu, stále cílíme na MS v námořním jachtingu, které by se mělo jet v příštím roce ve skvělé lokalitě neapolského zálivu – v Sorrentu,“ napsal tým po závodě na svůj Facebook.

 

HEBE SAILING TEAM jel v sestavě:

Martin Trčka - skipper, Pavel Bobek - kormidlo, Zdeněk Jakoubek - pitman, Zdenál Sünderhauf - trim, Libor Hošek - trim, navigace, Matěj Jurečka - mastman, Tomáš Peterka - bowman

Průběh závodu monitorovala také Česká televize, a se reportáže objevovaly v pořadu Branky body vteřiny:

https://www.facebook.com/share/v/1FF6YyAeDC/