Největší české firemní regaty, pořádané v chorvatské Dalmácii, se letos zúčastnil i HEBE SAILING TEAM. Za vítězství v anketě Jachtař roku 2024 v kategorii týmů získal totiž speciální cenu.
Věnovala ji společnost YFA ve spolupráci se svým partnerem Raiffeisen Bank. Spustila tím aktivity směřující k širšímu zapojení mladých jachtařů do závodů námořních plachetnic. Hlavní cenou pro vítěze totiž bylo startovné zdarma na regatu Raiffeisen Trophy v kategorii First 35. Podmínkou uplatnění voucheru byl věk alespoň 50 % členů posádky do 30 let. A to HEBE SAILING TEAM splnil!
Letošního ročníku se zúčastnilo 34 lodí ve čtyřech kategoriích: Salona 46, First 45, First 35 a Elan E4. Během čtyř závodních dnů se odjely navigační i okruhové rozjížďky mezi Rogoznicí, Milnou a Splitem.
Gratulujeme HEBE SAILING TEAMU k vítězství v kategorii First 35. Tým mimo jiné porazil stříbrné TWINKY HOLKY a bronzový BOATSAFE RACING TEAM kapitána Lukáše Slavíka, našeho partnera družstva třídy Optimist. Gratulujeme i všem ostatním závodníkům z ČYKu, kteří se regaty účastnili v dalších posádkách.
Hebe Sailing Team závodil v sestavě – Adam Plhoň, Zdeněk Jakoubek, Zdenál Sünderhauf, Libor Hošek, Tomáš Peterka, Adam Vrána, Vašek Zákoucký a Jiří Himmel.
Foto Pavel Nesvadba