Lipenský týden dvouposádkových tříd

První prázdninový týden patřil již tradičně v Jachtklubu v Černé v Pošumaví dvouposádkovým lodním třídám – závodily třídy Flying Dutchman, 420, 29er, Fireball a Cadet. Prvních pět dnů bylo pro 28 Fireballů a 18 Cadetů mistrovstvím České republiky.

 

První tři dny závodu uplynuly ve znamení větru a slunce, i když toho větru mohlo být více. Podařilo se odjet šest rozjížděk. Další dva dny už se na Lipnem jen honily bouřky a nezávodilo se.

Ve třídě Fireball mistrovský titul vybojovala posádka Martin Kubový a Roman Roček (Jachtklub Toušeň/YC Neratovice) a ve třídě Cadet toušeňská posádka Adam Winkler a Berenika Cvikrová.

 

A jak si vedli závodníci ČYKu?

 

Ve třídě Cadet získali stříbrné medaile Annamaria Kramplová a Martin Morgan Šebor, bramborové potom Adam Vrána a Jaromír Kukla. Kategorii do 14 let vyhráli Matyáš Pfeifer (YC Neratovice) a Pavel Horváth z ČYKu. Celkově byli pátí.

Ve třídě Fireball získal stříbrnou medaili v kategorii Žena na lodi Jakub Nápravník, který závodí se svou ženou Johanou Kořanovou Nápravníkovou (YC Neratovice).

Celkové výsledky: https://www.sailing.cz/vysledky/221319

 

Po MČR následoval na Lipně víkendový pohárový závod O krále Šumavy. Odjelo se šest rozjížděk v proměnlivém středním větru, po třech každý den. Ve třídě Cadet opět zvítězila toušeňská posádka Adam Winkler a Berenika Cvikrová. Naši závodníci skončili tentokrát bez medaile – Annamaria Kramplová a Martin Morgan Šebor byli čtvrtí, Adam Vrána a Jaromír Kukla pátí a Matyáš Pfeifer (YC Neratovice) a Pavel Horváth šestí. Manželé Nápravníkovi obsadili ve třídě Fireball celkové páté místo. Ve třídě 420 v tomto závodě jeli Vojta Klíma a Lucie Lokajíčková a vybojovali bronz.

Celkové výsledky: https://www.sailing.cz/vysledky/221320

Foto Dana Kujalová, Zdeněk Parůžek a Eva Skořepová