Mistrovství světa ORC

Tři české lodě se v italském Porto Cervo od 25. do 30. 6. zúčastnily Mistrovství světa ORC. TŘI SESTRY SAILING TEAM (Swan 42 DARING SISTER) Tomáše Magora Doležala, GIULIA SAILING TEAM (Italia 9.98 GIULIA) Rudolfa Vřešťála a HEBE SAILING TEAM z ČYKu (M37 HEBE) Zdeňka Jakoubka a

Závod začal celodenní offshore etapou. Byla dlouhá 150 mil a vedla kolem ostrovů La Maddaleno, úžinou u Bonifacia, dlouhým kurzem až k severozápadnímu mysu Sardinie a zpět do Porto Cervo. Slabý vítr v ní postupně zesiloval. Nestabilní vítr vládl celému závodu, i všem okruhový rozjížďkám, které se jely zbývající dny. Naše týmy bojovaly o co nejlepší umístění, ale do první desítky se žádnému z nich proniknout nepodařilo. Nejlepší z našich byl nakonec TŘI SESTRY SAILING TEAM s Johanem Hirnšalem na kormidle, který vybojoval ve skupině B 12. místo z 27 lodí.

Ve skupině C HEBE SAILING TEAM skippera Martina Trčky a kormidelníka Pavla Bobka obsadil 13. místo z 22 lodí. „Užili jsme si šest dní krásného jachtingu ve světové konkurenci, kde přibývá nových lodí, zlepšují se posádky i technické vybavení. Jsme rádi, že se v dnešní době můžeme zúčastňovat takovýchto podniků, a trochu tak přispět k zviditelnění české vlajky ve světě,“ uvedl druhý český tým. GIULIA SAILING TEAM se slovenským závodníkem Michalem Kelemenem na kormidle obsadil v této kategorii 18. místo.

Kompletní výsledky zde: https://data.orc.org/public/WEV.dll?action=index&eventid=lelvl