Tomáš Peterka pojede na Mistrovství Evropy třídy Optimist do Dánska

Tomáš Peterka zajel další pěkný závod v polském Dziwnowě, a kvalifikoval se tak na mistrovství Evropy, které se pojede v létě v Dánsku.    

Po náročném závodě v dánském Sonderborgu se SpS Optimist přesunulo rovnou do polského Dziwnowa, kde děti včetně našeho Tomáše Peterky bojovaly o nominaci na letošní mistrovství Evropy.  Na startu bylo celkem 161 lodí a mezi nimi 27 českých závodníků.

Během čtyř závodních dní se podařilo dokončit 8 rozjížděk (první den tři, druhý jednu, třetí tři, čtvrtý jednu). Všichni čeští závodníci měli své dobré i horší dny a dojezdy měli hodně nevyrovnané. Nejlépe se se slabším až středním větrem s menšími ostrými vlnami popasoval Jeremiáš Přikryl z YC Kroměříž, který vybojoval 11. místo celkově. O pět příček za ním skončil Jiří Tomeš z Jachtklub Česká Lípa - Optimist. Na 30. místě by Tomáš Peterka Optimist Team Český Yacht Klub a o místo za ním Tereza Chlumská z JMJ Stare Splavy.

Na všechny závodníky dopadla únava a stres z kvalifikace, bylo to pro všechny velmi náročné. Nyní je čeká pohárový závod na Nechranicích a pak odpočinek před vrcholy letošní sezony, tedy mistrovstvím světa v tureckém Bodrumu amistrovstvím Evropy v dánském Sonderborgu.

Výsledky zde: ZDE