Další skvělý výsledek pro Tomáše Peterku

Ve dnech 3.–6. března vyrazil reprezentační team SPS Optimist včetně našeho Tomáše Peterky na trénink na přípravný závod do Portorože, kde se za měsíc pojede nominační závod na MS/ME 2022.

První den tréninku proběhl za slabého větru. V pátek vítr zesílil a závodníci si vyzkoušeli i tréninkové rozjížďky se Slovinci a Švýcary.

Víkendového závodu OptiOpening se účastnilo 156 závodníků z 8 zemí v hlavní kategorii a 28 rookies, začínajících a malých dětí, kteří měli jiný okruh. Kvůli extrémnímu větru se start sobotní první rozjížďky posunul o 2 hodiny a ve 13 hodin odstartovali závodníci do velmi silného větru, v nárazech až 30 uzlů. Našim se dařilo, hned 3 závodníci se po dvou rozjížďkách vešli do první desítky, v modré skupině Tomáš Peterka zajel fantastické rozjížďky 2,1 a průběžně byl na druhém místě. Jachtařské podmínky byly opravdu náročné, obě rozjížďky dokončilo pouze 84 ze 156 lodí na startu a ani jednu nedokončilo 47 lodí.

Do nedělní finálové série se do zlaté skupiny probojovalo všech 6 závodníků SPS. Opět za velmi silného větru (bóra) se odjely tři rozjížďky. Nejlepším z českých závodníků Jirka Tomeš udržel krásné 5. místo, když všechny rozjížďky zajel do desítky. Tomáš Peterka kvůli dvěma nepovedeným finálovým rozjížďkám skončil nakonec celkově na 16. místě. I tak je to parádní výsledek.

Více zde: http://www.klub-pirat.si/novice/opti-opening-2022-uspesno-zakljucena-prva-opti-opening-reg