Ocenění za celoživotní práci pro Pavla Schwarze ve finále akce Díky, trenére

Předseda a trenér třídy Optimist Českého Yacht Klubu Pavel Schwarz postoupil mezi osmičku nejlepších trenérů mládeže v akci Díky, trenére.

Mezi nejlepší čtyři se ve velkém finále v pražské UNYP aréně v sobotu 25. 9. sice nedostal, ale od poroty získal speciální ocenění za celoživotní práci a stejně jako všichni ostatní účastníci finále 10 000 Kč pro svůj klub.

Kvůli pandemii se velké finále muselo z loňského roku přesunout až na letošní září. Do pražské arény se sjeli trenéři a jejich svěřenci z vybrané osmičky. V hale se tak proháněli hokejisti, softbalisté, volejbalisté, bojové pózy prezentovali karatisté a asi zcela poprvé na palubovku vjely plachetnice pro děti. Společně se svým trenérem se velkého finále totiž zúčastnilo i pět jeho svěřenců – Kateřina Tomolová, Marek Musil, Milana Gorpinič, Václav Zákoucký a Hynek Zákoucký, kteří do arény přivezli i své plachetnice a představili přítomným, co je to jachting. (Většina ostatních ve stejnou dobu bojovala o medaile v Českém poháru na Rozkoši.)

Poprvé v soutěži zvítězila žena – Hana Novotná z týmu mažoretek Prezioso Blatná. Divákům se svými svěřenkyněmi předvedla dynamické vystoupení a získala nejvíce bodů ve třech týmových soutěžích. Na druhém místě skončila Eva Drešerová z volejbalového týmu Lvi Praha a třetí byla hokejistka Blanka Jiskrová z Energie Karlovy Vary.

Koncept Díky, trenére je naprosto unikátní – v jeden moment se sejdou zástupci z rozličných sportů, kteří spojí síly pro to, aby zvítězil jejich oblíbený trenér. Diváci s bubny fandí při prezentacích jednotlivých trenérů,“ popsal atmosféru v hale Petr Rydl, zakladatel celé akce.

Po nich pak porota rozhodla o čtyřech postupujících do finále. V porotě zasedli Marian Jelínek, kouč vrcholových sportovců a sportovní psycholog. Dále Zděnek Vojta, metodik pro trénování dětí a mládeže, Fabiana Bytyqi, úspěšná česká boxerka, nebo hokejista David Vinš, předchozí vítěz akce Díky, trenére. Ti nakonec vybrali do finální čtveřice kromě třech trenérek také Filipa Suka z Karate nás baví. Finalisté si vylosovali tři mladé sportovce od trenérů, kteří se už dál nedostali. Museli se s nimi sladit, aby uspěli ve třech krátkých týmových soutěží.

Díky, trenére se za šest ročníků těší velkého respektu mezi sportovními svazy i veřejnosti.  Svého oblíbeného trenéra může nominovat na webových stránkách kdokoliv. „Šestým rokem se snažíme podporovat lidi, kteří ve svém volném čase věnují energii dětem a vedou je ke sportování. Vyzdvihujeme jejich konkrétní příběhy,“ říká Petr Rydl, hlavní organizátor akce.

Příští již sedmý ročník bude vyhlášen na začátku roku 2022.

Více na https://dikytrenere.cz