ČYK na olympijském festivalu

Na olympijském festivalu v Praze ve Stromovce, který probíhal v době konání olympijských her v Tokiu, se představilo 47 sportů. A je dobře, že mezi nimi nechyběl ani jachting.

A Český Yacht Klub zapůjčil Českému svazu jachtingu, který expozici jachtingu na festivalu zajišťoval, dvě plachetnice třídy Optimist a nafukovací člun na jejich zajištění. O příchozí děti, které se mohly svézt na slepém rameni Vltavy se starali bývalí i současní členové ČYKu, juniorští závodníci tříd 49er, 29er, 420 a Optimist Matěj a Šimon Jurečkovi, Jan Sušil, Tadeáš Tkadlec, Vojtěch Klíma a Jonáš Janota.

Děti si svezení na plachetnici na vodě i na trenažéru na vodě užívaly. Přišlo jich spousta jak s rodiči, tak v rámci příměstských táborů. Optimist si vyzkoušeli také kajakář Vít Přindiš a gymnastka Aneta Holasová.  Děti si mohly odnést z festivalu diplom, medaili, dárek, a navíc skvělý pocit z toho, že si vyzkoušeli mnoho různých sportů. Hrací karty „Kinder od Mooving“ bavily děti bez rozdílu věku.

Prezentace jachtingu na Olympijském festivalu v Praze byla vydařená. Už se moc těšíme, že děti, kteří si jachting na festivalu vyzkoušeli, se objeví od září v našem klubu. A pokud máte nějaké známé, jejichž děti by chtěli začít s jachtingem, neváhejte jim doporučit, aby přišli.

    Více o festivalu: www.olympijskyfestival.cz/praha