Parádní závod v Itálii – Optimist Garda Meeting

Tradičního závodu, který byl letos přesunutý z Velikonoc na květen, se zúčastnilo přes 600 dětí z 19 zemí. Mezi nimi i početná česká výprava 28 mladých závodníků, z nichž sedm tvořil tým ČYKu pod vedením trenérky Evy Skořepové.

   

Po třech dnech kvalitního tréninku v silném větru a jednom odpočinkovém dnu vyplněném výletem začal 20. května Optimist Garda Meeting. Cadetti – děti narozené v letech 2011 a 2012 – tvořily jednu skupinu (86 závodníků) a ostatní – Juniores – byly rozděleny do čtyřech skupin po 124 závodnících. Všechny čtyři dny na Gardě pořádně foukalo, byl to parádní jachting. Odjelo se všech sedm kvalifikačních rozjížděk, jen nedělní finále po první rozjížďce (pouze zlatá skupina stihla dvě) ukončila silná bouřka.

     

V mladších byl nejlepší z českých závodníků David Hrubý, odchovanec ČYKu, na vynikajícím 15. místě, nyní závodící za YC Nechranice.

Anna Skořepová skončila na 46. místě.  

Nejlepším Čechem mezi staršími dětmi byl Lukáš Kraus potvrdil svou výkonnost, když v poslední finálové jízdě dlouho vedl a cílovou čárou nakonec proplul jako druhý. Celkově skončil na 87. místě.  

Nejlepším ze závodníků ČYKu byl Tomáš Peterka na 245. místě, který se probojoval do stříbrné skupiny.  

Další umístění:  

380. místo Ela Štolbová (bronzová skupina)

 

ostatní v emeraldové skupině:

409. místo Václav Zákoucký

414. místo Johana Klímová

438. místo Jáchym Klíma

470. místo Roxie Berta Bartušková  

       

Děti vyfasovaly GPS, takže závod bylo možné sledovat online zde: www.metasail.it

Rozjížďky si lze zpětně přehrát – je to skvělý studijní materiál.

Pro naše mladé závodníky to byla skvělá zkušenost, příště budou výsledky výrazně lepší.

Závod byl pro české reprezentanty nominací na mistrovství světa a Evropy. A jak to dopadlo? Na mistrovství Evropy do španělského Cádizu jede Tomáš Peterka, Jáchym Klíma je zatím v roli náhradníka.